Tunele foliowe

Tunele foliowe – niskie czy wysokie?

Jakie tunele foliowe odpowiadają moim potrzebą, jaki typ wietrzenia wybrać i na co należy zwrócić szczególną uwagę? To najważniejsze pytania na które odpowiedź znajdziesz w poniższym artykule.

Jeśli już zdecydowałeś się na zakup tunelu foliowego, to mamy nadzieję, że będzie to tunele naszej firmy. Zapewniamy najwyższą jakość, trwałość i duży wybór akcesoriów.

Chciałbyś przyspieszyć zbiory plonów o kilka tygodni i cieszyć się świeżymi warzywami od wczesnej wiosny do późnej jesieni? Tunele foliowe nie tylko ochronią twoje rośliny przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, szkodnikami czy chorobami, ale przede wszystkim stworzą odpowiedni mikroklimat.

Nasza firma produkuje obiekty całoroczne jakimi są tunele foliowe. Dlatego możemy zaopatrzyć je zarówno w nawodnienie jak i zacienienie. Dodatkowo dzięki ogrzewaniu możemy utrzymywać odpowiednią temperaturę przez cały rok. Ponadto najlepszą cyrkulację powietrza i wilgotność zapewnia system wentylowania w postaci rolowanych boków i wietrzników frontowych.

W zależności od potrzeb i dostępności miejsca możesz wybrać tunele ogrodowe, które znajdą zastosowanie w ogrodnictwie hobbistycznym, oraz na potrzeby handlu detalicznego.
Znacznie bardziej różnią się tunele profesjonalne do użytku komercyjnego, ponieważ mają większe gabaryty, dużo wyższą kalenicę i inny sposób wentylacji. Oszczędność 25-40% kosztów ogrzewania pozwoli uzyskać wyposażenie tunelu profesjonalnego w system pompowania podwójnej folii.

  • Niskie tunele klasyczne sprawdzą się idealnie do rozpoczęcia wczesnowiosennych upraw jak np. truskawek, borówki, pomidorów, kapusty, ogórków i wszelkiego typu ziół. Mniejsza objętość przestrzenna powietrza powoduje szybszy wzrost temperatury.
  • Wysokie tunele z prostymi ścianami pozwalają efektywniej regulować warunkami klimatyczne wewnątrz obiektu. Odpowiednia wentylacja zapewni mniejsze wahania temperatury i wilgotności co przełoży się na większe plony i większy zysk. Tego typu konstrukcję stosowane są nie tylko do upraw warzyw, ale również kwiatów i różnego gatunku krzewów ozdobnych.

 

 

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Shopping Cart